«Грошові дерева»: Секрети виживання на пенсії

Уряд веде боротьбу з бідністю, але чим активніше ведеться ця боротьба, тим бідніше стають люди. Всі вже давно зрозуміли, що сподіватися на допомогу держави не варто. Пенсіонери скаржаться, мовляв, з виходом на пенсію їх життя різко змінилася в гіршу сторону. «Заощаджуємо на комуналці, їжі і ліках самими немислимими способами» - заявляють 87% пенсіонерів.

Жебрацька пенсія змушує людей шукати будь-які додаткові джерела доходів. І, треба сказати, деякі "просунуті" пенсіонери знаходять. Так такі доходи, які дозволяють не тільки гідно жити самим, а й допомагати дітям і онукам.
Поки мільйони пенсіонерів все глибше занурюються в безпросвітні злидні, сотні інших знаходять способи як забезпечити собі додатковий доходи, часом дуже навіть значні. Своєю історією поділилася 70-річна Олена Аркадіївна.

Вихід на пенсію

Кілька років тому я оформила опіку над онуком, але жити удвох на мою жебрацьку пенсію і опікунські виплати дуже складно. Ретельно відстежувала показання лічильників, щоб контролювати комунальні платежі. Взимку «воювала» з комунальниками через опалення, іноді навіть успішно. В магазин ходила рідко і завжди з обмеженим числом грошей, щоб не купити зайвого, хоча, часом, хотілося побалувати онука чимось смачним.

Я намагалася повернутися на колишню роботу після виходу на пенсію. Працювала продавцем, але не витримала й місяця. Почали відмовляти ноги. Пішла до лікаря, вона говорить - будь-які навантаження потрібно виключити і прописала купу дорогих препаратів. На них майже всі гроші йшли.

Я не знаю скільки б я ще прожила в такому режимі, коли грошей постійно не вистачає. Здоров'я починає дуже швидко здавати. Мабуть на це і розрахунок нашої держави - видавати пенсіонерам голодний пайок, щоб швидше їх в могилу звести.

Кімнатні дерева

Вирватися з цього пекельного замкнутого кола мені допоміг випадок. Справа в тому, що я дуже люблю мандарини, просто обожнюю. Але дозволити собі купувати їх постійно - розкіш. Тільки іноді і тільки чуть-чуть, щоб побалувати внучка і самої насолодитися хоча б трошки.

Прийшов червень, я чекала автобус, на зупинку підійшла літня жінка з сумкою-візком повністю набитою мандаринами. Від них виходив ТАКИЙ запах, що я мало не захлинулася слиною. Я поцікавилася звідки вони, та ще й втакому кількості? На що Зінаїда Григорівна сказала мені, що вирощує їх будинку замість кімнатних рослин. В першу чергу для себе, а надлишки продає.

- Це напевно дуже складно і копітко, - зітхнула я.

- Зовсім ні, у мене міні-деревця особливого сорту, які як раз призначені для кімнатного господарства. Чи не вимагають ніякого відходу, добрив, головне не забувати поливати. Плодоносять швидко і багато, відрами знімаю урожай раз в 2-3 тижні. Сама їм, варення та джеми кручу, сусідів пригощаю і, ось, залишки розпродаю.

Загалом заінтригувала мене Зінаїда Григорівна, стала я у неї випитувати, де ж мені розжитися цими диво-деревами або насінням, але вона не знала. Їй внучка подарувала набір домашніх дерев - такий спеціальний комплект з грунтом, саджанцями, добривами та всім необхідним. Знайшла десь в інтернеті і замовила.

Віщий сон

Прийшовши додому, ці дерева ніяк не лізли у мене з голови. Як зараз пам'ятаю, в ту ніч мені приснився барвистий сон: я збирала різні стиглі фрукти з дерев. Гігантські такі плоди, які так приємно важку руку, прямо долонею відчувалася соковитість і пружність плода.

Прокинувшись зранку я прочитала тлумачення, до чого це такий сон.

Сниться стиглий урожай до достатку. Не дарма фрукти завжди були присутні на столах королів, знаті і еліти суспільства. Якщо сняться великі плоди, то сновидицей вдасться значно підвищити свій матеріальний дохід. І я почала шукати ...

Домашні дерева

Кілька днів я повзала по інтернету і збирала інформацію з приводу цих дерев. У підсумку я знайшла сторінку, де все виявилося дуже легко, навіть для мене, боїться комп'ютера як вогню. Просто заповнила форму на сайті, вказала ім'я і телефон. Мені передзвонила дівчина і уточнила куди доставити мої міні-дерева.

Через 4 дні набір приїхав на пошту. Так і почався мій маленький фруктовий бізнес.

Але деревце і справді виявилося неймовірно плодоносним! За 3 тижні наспів перший урожай. Наїлися з онуком до відвалу, давно не отримували такого задоволення. Мандарини вродили королівського розміру! Соковиті, як на картинці, солодкі, немов родзинки, а який у них божественний запах, аж голова паморочиться!

І все це щастя тут, у мене, мандарини вирощені будинку! Ви можете собі це уявити? Я от не могла. Навіть коли перший урожай знімала самій не вірилося, що таке можливо.

Гроші потекли рікою

Ось так, чуть-Почути, все і почалося. Я замовила ще кілька домашніх мандаринових і апельсинових дерев. Спочатку тільки самі їли свіжі і соковиті фрукти. Потім джеми стала робити. Найголовніше, що дерева розросталися і продовжували плодоносити як по годинах. Ну тут вже сам бог велів почати продавати свіжі фрукти.

Я спочатку боялася, думала як і де продати? Вирішила вступити як Зінаїда Григорівна, просто пішла на найближчий міні-ринок і за 20 хвилин мої фрукти розлетілися краще гарячих пиріжків!

В основному молодь розбирає, звичайно. Пенсіонери підходять, дивляться, запитують як, але не купують. Я їх розумію, сама такою була, тому пригощаю безкоштовно і по-секрету розповідаю де замовити набір для вирощування. Більшість як чують про інтернет, відразу говорять, що мовляв немає, не вмію, не знаю як ось це все робити. Я намагаюся пояснити, але виходить нечасто. Зазвичай приречено махають рукою і йдуть.

Все виявилося дуже просто і головне не вимагає великих зусиль, тому замовила я ще 20 наборів і отримала власну фруктову міні-ферму. Кожні 3 тижні тепер знімаю урожай і продаю на 5-7 тис. гривнів мінімум. Це в 2 рази більше моєї пенсії.

Жити відразу стало набагато простіше, тепер можу не вибирати за що заплатити: за комуналку, за їжу або за ліки. Вистачає відразу і на все, навіть на всілякі приємні дрібниці для нас з онуком.

Ми зв'язалися з постачальником

Як з'ясувалося, свого часу, Академія сільського господарства розробила ці набори для вітчизняного агро-бізнесу, але бізнес не проявив інтерес, їм виявилося вигідніше закуповувати «пластикові» фрукти в Ізраїлі, Туреччині та Ірані. Дешево і роботи менше. Зберігаються такі нітратні фрукти можуть місяцями, не втрачаючи товарного вигляду.

Зате, готові набори для вирощування фруктових міні-дерев припали до душі простим людям: пенсіонерам, садівникам-любителям і просто любителям свіжих фруктів. Через невибагливості сорти і надзвичайною врожайності, багато примудряються заробляти на «квартирному» господарстві по 25-30 тис. На місяць!

На жаль, продажу приватним особам не виправдали витрат на розробку, тому зараз розпродаються останні набори домашніх дерев і більше вони випускатися не будуть.

Ми попросили постачальника відкласти частину упаковок для наших читачів, адже напевно багато хто з вас захочуть повторити успіх Олени Аркадіївни і почати вирощувати фрукти будинку. Постачальники люб'язно погодилися провести акцію серед наших читачів.

ПЕРЕЙТИ І ЗАМОВИТИ ЗІ ЗНИЖКОЮ