Схуднення за допомогою ДНК-тесту. Порівняння компаній, що пропонують ДНК-тестування

Сьогодні ДНК-тест вже не розглядається тільки як спосіб встановлення батьківства або ідентифікації злочинців. Наука пішла значно далі, запропонувавши його в якості унікальної можливості схуднення і ведення здорового способу життя. Кому корисно його пройти? І де це можна зробити в Україні і за кордоном?

На дослідженні коду ДНК заснована молода наука нутрігенетіка. Вона являє собою симбіоз генетики і дієтології. І пропонує кожній людині саме той тип харчування, який відповідає його генетичним особливостям.

Кому корисний генетичний тест

У чому практична користь нутрігенетікі? І як ДНК-тестування дозволяє змінити життя? Результати досліджень:

 • Допомагають схуднути. Пов'язано це з тим, що гени відповідають за роботу ферментів, які в свою чергу, працюють над розщепленням продуктів і їх засвоєнням організмом. Особливості метаболізму у всіх людей різні унаслідок відмінностей в генетичному коді. У одних людей активніше засвоюються білки, у інших вуглеводи, тому їм потрібні різні типи дієт для схуднення. ДНК-тест дозволяє виявити ці особливості і підібрати оптимальний тип дієти.
 • Попереджають ожирінню. Вченими доведено, що схильність до ожиріння виникає в результаті генетичних мутацій. В організмі носіїв таких генів порушена робота білків сигнальної системи, які контролюють насичення під час їжі і кажуть «стоп!», Коли енергії отримано достатньо. При виявленні мутацій відповідних генів дотримуватися індивідуальної ДНК-дієти особливо важливо, щоб виключити прояви ожиріння і пов'язаних з ним захворювань - цукрового діабету, хвороб ендокринної системи.
 • Дозволяють зберегти здоров'я. Схильність до розвитку багатьох захворювань також визначається генетичними особливостями. Наприклад, у людей з непереносимістю кофеїну великий ризик розвитку інфаркту і хвороб серцево-судинної системи. А у носіїв гена непереносимості глютену (білка злаків) ймовірне виникнення целіакії - стійкого запалення кишечника, що порушує всмоктування поживних речовин. Розуміння цих і інших індивідуальних особливостей дозволяє виключати з раціону небезпечні продукти, знижуючи ризик виникнення захворювань.
 • Допомагають вибрати оптимальний тип занять спортом. А чи знаєте ви, що наші спортивні досягнення теж визначаються генами? Вони відповідним чином впливають на роботу м'язів, через що одним людям краще даються силові види спорту, а інші можуть ставити рекорди в бігу на короткі дистанції. Звичайно, далеко не всі з нас пов'язують життя виключно зі спортом. Але знання своїх індивідуальних особливостей дозволяє вибрати саме той вид спортивного навантаження, який забезпечить більш ефективне схуднення і відмінну фізичну форму.

Все це говорить про те, що тестування з ДНК буде корисно кожній людині, хто прагне:

 • Схуднути. Позбавлятися від зайвих кілограмів значно простіше і швидше за допомогою індивідуально підібраних ДНК-дієти, ніж «універсальної». Остання може бути не просто неефективною, а й небезпечною для вас.
 • Попередити ожиріння і пов'язані з ним захворювання. Підбір оптимального типу харчування забезпечить надходження лише необхідної кількості енергії. Надлишків, які і запасаються організмом у вигляді жиру, просто не буде.
 • Не допустити розвитку захворювань (в тому числі, «сімейних», «спадкових»). Зробити це можна, уникаючи небезпечних продуктів. Батьки ж можуть привчати дітей до правильного раціону з дитинства, крім імовірності виникнення хвороб в майбутньому.
 • Вести здоровий спосіб життя, займатися спортом. Наскільки корисними будуть для вас тренування, вирішують саме гени. Прислухайтеся до них у виборі фізичних навантажень!

ДНК тестування в Україні та за кордоном

Відмінне самопочуття і ефективне схуднення - ось головні переваги ДНК-дієти. Але щоб підібрати її, необхідно здати ДНК-тест. Де це можна зробити в Україні? А може краще звернутися до зарубіжних компаній? Давайте розбиратися.

Всі компанії, що надають подібні послуги, працюють за одним принципом:

 • Ви готуєте зразки ДНК (зазвичай досить провести ватною паличкою по внутрішній поверхні щоки) і відправляєте їх в офіс компанії.
 • У лабораторії проводять ДНК-тестування.
 • Після його закінчення вам надають ДНК-звіт.

На цьому схожість закінчується, так як особливості роботи у всіх компаній різні. Розрізняються вони:

 • Доступністю. Жителям України складно і незручно користуватися послугами зарубіжних компаній. Це пов'язано з тим, що пересилання зразків ДНК за кордон заборонена в нашій країні законом.
 • Вартістю послуг. Мінімальна ціна становить 5 000 грн. Максимальна - 15 000 грн.
 • Видом ДНК-звіту. Це найголовніший показник, на який ми рекомендуємо звертати увагу. Адже погодьтеся, ви замовляєте тестування не просто, щоб його пройти. А щоб отримати на руки відповіді на питання, керівництво до дії для схуднення і здорового способу життя. Так, наприклад, в компанії Lifegenetics (Словенія) звіт являє собою набір таблиць і складного тексту, розбиратися з яким вам доведеться з медичним довідником під рукою. У ряду виконавців досліджується або дуже маленьке (Amway) або дуже велике ( «Атлас») кількість генів, що робить звіт або недостатнім, або насиченим зайвої, не дуже інформацією. Оптимальний вид ДНК-звіту, на наш погляд, надає російська компанія MyGenetics. Звіт MyGenetics є барвистий журнал, де наводяться результати вашого дослідження в доступній, пізнавальній формі. І по кожному результату дається розшифровка ваших генетичних особливостей з рекомендаціями щодо харчування і занять спортом.